• Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst

Lekker Leven

  • Home
  • Over mij
    • Vegan Challenge
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Lunch
    • Diner
    • Smoothies
    • Snacks
  • Wetenschap
    • Beleving
    • Beweging
  • Reviews
  • Zelfstudie
  • Download
  • Contact
Je bent hier: Home » Uitdaging: Is verse pastasaus duurder dan kant en klare pastasaus?

30 juli 2014 Auteur: Lekker Leven Reageer

Uitdaging: Is verse pastasaus duurder dan kant en klare pastasaus?

In de aanloop naar de hangout ‘Een gezonde levensstijl, een bewuste keuze‘ zijn er een aantal berichten geplaatst op Google+ met de hashtag #glsnl die betrekking hebben op dit onderwerp. Ik heb in het kader hiervan een post geplaatst met de vraag of vers voedsel duurder is dan kant en klaar voedsel. Als reden om kant en klare producten te eten wordt er wel eens aangevoerd dat vers (en gezonder) voedsel duurder is dan kant en klaar voedsel. Eén van de mensen die reageerde heeft mij toen uitgedaagd om als test verse pastasaus te maken tegenover de prijs van een pot kant en klare AH pastasaus. In deze pot saus zit 520 gram en kost € 0,90.

Zelfgemaakte pastasaus versus kant en klaar

Ik moet eerlijk toegeven dat ik verloren heb. Ik heb 610 g pastasaus gemaakt voor € 1,12. Omgerekend is dat € 0,94 voor 520 g. Nu zijn er natuurlijk wel wat verschillen tussen mijn pastasaus en de kant en klare. Zo bevat mijn pastasaus ongeveer 50% tomaten en de kant en klare 8%. Verder bevat mijn saus geen water en de kant en klare wel. Als ik concessies had gedaan aan de smaak had ik natuurlijk wat water kunnen toevoegen en de bouillon en balsamicoazijn kunnen weglaten. Dan was ik onder de € 0,90 uitgekomen. Ook had ik in plaats van verse tomaten een blik gepelde tomaLekker-leven-140730 tomatensausten van € 0,35 kunnen gebruiken.
In een post op Google+ eerder deze week is de conclusie getrokken dat groenten uit blik net zo voedzaam zijn als verse groenten. Uit deze uitdaging kan ik toch niet anders concluderen dat vers niet duurder hoeft te zijn dan kant en klaar. Zeker als je let op de aanbiedingen in de supermarkt en het restant van de verse producten in andere maaltijden gebruikt. Ik heb al mijn ingrediënten gekocht bij de Jumbo, niets ervan was in de aanbieding. Dit zat er in mijn saus:
[table id=3 /]
En ik moet eerlijk zeggen, de kinderen en ik hebben ervan gesmuld!

Categorie: Wetenschap Tags: gezond voedsel, jumbo, kant en klaar, pastasaus, tomaten, uitdaging, vers

Lees Interacties

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Primaire Sidebar

E-mail nieuwsbrief

Ontvang de leukste recepten en verhalen automatisch in je mailbox. (geen spam!)

Zoeken

Recente artikelen

  • Iedere dag hardlopen, hoe is het gegaan?
  • Dag 6/31 was een off-day!
  • Iedere dag hardlopen. Waarom?
  • Caloriedichtheid gebruiken om af te vallen en gezonder te gaan eten
  • Krijg ik het coronavirus en ga ik dood?

Footer

Lekker Leven

Lekker Leven is een initiatief van Rob Möhlmann. Sinds 2012 is hij bewuster gaan leven en sinds 2014 besloot hij om geen dierlijke producten meer te eten. Ik hoop dat ik je door mijn ervaringen mag inspireren om net als ik te groeien naar een gezonde(re) levensstijl. Check deze handige sitemap voor een overzicht van alle artikelen op deze website.

Recente artikelen

  • Iedere dag hardlopen, hoe is het gegaan?
  • Dag 6/31 was een off-day!
  • Iedere dag hardlopen. Waarom?
  • Caloriedichtheid gebruiken om af te vallen en gezonder te gaan eten
  • Krijg ik het coronavirus en ga ik dood?

Zoeken…

Privacy

Privacy neem ik serieus. Klik hier voor het privacybeleid van deze website.

Copyright © 2023 · Lekker Leven